Nawigacja

Tydzień z Encore i D12 World

TYDZIEŃ Z ENCORE I D12 WORLD (06.03-12.03.2017)
**********************************

Lata 2004-2005 to kontynuacja ogromnej popularności Eminema na świecie. W 2004 roku raper powrócił wraz z grupą D12, która wydała swój drugi studyjny krążek "D12 World". Album okazał się sukcesem i rozszedł się w ilości kilku milionów kopii, a takie single jak "My Band", "How Come" czy "40 Oz" zna dziś każdy fan Eminema i nie tylko.

Jeszcze w tym samym roku, po promocji "D12 World", Em wydał swój czwarty solowy krążek "Encore", który promowany był hitowymi singlami: "Just Lose It", "Mosh", "Like Toy Soldiers" i "Mockingbird". Eminem nie przestawał być kontrowersyjny, ba, wywoływał nawet jeszcze więcej szumu niż dotychczas. Choć krytycy i fani nie odebrali tego albumu aż tak pozytywnie jak poprzednie krążki Marshalla, po upływie lat fani zaczęli doceniać go bardziej, a niektóre utwory z albumu do dziś pozostają jednymi z najlepszych w karierze rapera z Detroit. Jak się później okazało, był to ostatni album (nie wliczając w to kompilacji), w który zaangażował się Eminem przed 5-letnią przerwą zakończoną wydaniem "Relapse".


NIEDZIELA

1. Tłumaczenia wywiadów / filmów (3 nowe)

2005 | Wywiad z Eminemem w dFused (część 3/3) [NOWE!]
W lutym 2005 roku pokazano w telewizji program dFused, który zawierał cały wywiad z Eminemem w radiu Shade 45 w Sirius XM. Program podzielony jest na trzy części, w których raper z Detroit udziela odpowiedzi na pytania fanów. Pierwsze dwie części zaprezentowaliśmy dla Was wczoraj, teraz czas na ostatnią z nich! Czy najzabawniejszą? Przekonajcie się sami!

2005 | Wywiad z Eminemem (The Ultimate Encore) (części 1,2/2) [NOWE!]
18 kwietnia telewizja VH1 wyemitowała ponad 20-minutowy dokument nazwany "The Ultimate Encore", w którym poza przypomnieniem historii Eminema opublikowano bardzo ciekawy wywiad z samym raperem na temat albumu "Encore". Eminem mówi tu o niemal wszystkich singlach promujących krążek: "Just Lose It", "Mosh", "Like Toy Soldiers" i "Mockingbird". Mówi m.in. o swojej córce, Hailie, rodzinie i o reakcji Michaela Jacksona na jego parodię w klipie do "Just Lose It". Oto Eminem w bardziej poważnym wydaniu. Bardzo ciekawy materiał i jedno z najlepszych podsumowań tego okresu w karierze Eminema.

2005 | Wywiad Jimmy'ego Kimmela z Eminemem [NOWE!]
1 czerwca 2005 roku Em pojawił się w popularnym programie Jimmy'ego Kimmela znanego ze swojego humorystycznego podejścia do showbiznesu. Nie inaczej było i w tym wywiadzie inspirowanym najnowszym singlem Ema "Ass Like That". O ile wywiad wspomniany powyżej to jeden z najpoważniejszych wywiadów z Emem w tamtym okresie, o tyle ten u Kimmela, to jeden z najdziwniejszych (mimo, że wciąż tylko "odegrany") w karierze rapera z Detroit.

2. Obejrzyj występ Eminema na żywo.

4 czerwca 2005 roku w Los Angeles odbyła się gala MTV Movie Awards. Na scenie wystąpił m.in. Eminem, który wykonał single: "Ass Like That" i "Mockingbird". Korzystając z linku poniżej można obejrzeć cały występ.

Kliknij, aby obejrzeć występ

[LINKI DO TŁUMACZEŃ]
2005 - Wywiad z Eminemem w dFused (część 3/3)
2005 - Wywiad z Eminemem (The Ultimate Encore) (część 1/2) [NOWE]
2005 - Wywiad z Eminemem (The Ultimate Encore) (część 2/2) [NOWE]
2005 - Wywiad Jimmy'ego Kimmela z Eminemem [NOWE]

**********************************

PONIEDZIAŁEK

1. Przesłuchaj album "D12 World".

Aby jak najlepiej wczuć się w ten specjalny Tydzień na naszej stronie i w klimat roku 2004, zachęcam Was do przypomnienia sobie krążka "D12 World" i przesłuchania go. Jeśli ktokolwiek z Was jeszcze tego nie zrobił, to jest to właśnie najlepsza na to pora!

2. Przeczytaj ogólne informacje o "D12 World" i historię wydania krążka.

Tydzień rozpoczniemy krótką, ogólną notką na temat albumu "D12 World" i historią wydania tego krążka:
"D12 World": informacje ogólne i odbiór albumu -> przeczytaj! (od teraz znajdziesz ją tutaj: Eminem -> Dyskografia -> O albumie (link obok "D12 World").

3. Tłumaczenia wywiadów (3 nowe)

Każdego dnia Tygodnia przeczytasz po kilka tłumaczeń wywiadów z D12 i Eminemem w formie video! Oto co mamy dla Was na dziś.

2004 | Wywiad z D12 i Dr. Dre w studiu [NOWE!]
W pierwszym kwartale 2004 roku grupa D12 pracowała w studiu nad nowym albumem razem z legendą rapu - Dr. Dre. Z tej okazji dostaliśmy "reportaż" z prac nad krążkiem oraz wypowiedzi niemalże wszystkich członków D12 oraz samego "Doktorka". Co członkowie Dirty Dozen uważają na temat pracy z Dre i jaką analogię dostrzegł Kuniva między stylem pracy Eminema i Dr. Dre? To i jeszcze więcej znajdziecie właśnie w tym filmie!

2004 | Wywiad z D12 dla Spraight VIVA TV [NOWE!]
Na początku kwietnia (w miesiąc wydania "D12 World") grupa na czele z Eminemem udała się do Niemiec, aby tam promować swój album. Dirty Dozen zatrzymali się, by udzielić krótkiego wywiadu dla Spraight VIVA TV - popularnego niemieckiego kanału muzycznego. Wyluzowany Em będący w dobrym humorze ciskał żartami w swoim stylu, by potem nieco poważniej opowiedzieć o singlu "My Band" i albumie "D12 World". Polecamy!

2004 | Wywiad z D12 w niemieckim TV Total [NOWE!]
Przy okazji pobytu w Niemczech, gdzie grupa promowała swój album "D12 World", raperzy zatrzymali się 5 kwietnia także w popularnym show Stefana Raaba "TV Total". Na początku wykonali tam na żywo swój hit "My Band", a potem w kilkunastominutowym wywiadzie żartowali sobie ze wszystkich i ze wszystkiego, a przewodził temu wszystkiemu nikt inny jak... lider grupy, Eminem. Tak, to tutaj Em po raz pierwszy popisywał się niemieckimi słowami, jakich nauczył się podczas pobytu w tym kraju.

[LINKI DO TŁUMACZEŃ]
2004 - Wywiad z D12 i Dr. Dre w studiu [NOWE]
2004 - Wywiad z D12 dla Spraight VIVA TV [NOWE]
2004 - Wywiad z D12 w niemieckim TV Total (wraz z występem)[NOWE]

**********************************

WTOREK

1. Tłumaczenia wywiadów (1 nowe)

2004 | Wywiad z D12 dla MTV [NOWE!]
W miesiąc wydania albumu "D12 World", MTV opublikowało ponad 20-minutowy dokument, w którym Sway wcielił się w rolę narratora, a będąca w komplecie ekipa D12 opowiada całą historię "po swojemu". Filmik jest niejako opowieścią o powstaniu grupy od samych jej początków, poprzez początki kariery aż po dzień wydania nowego krążka. Raperzy mówią o trudnych początkach, czasach Hip Hop Shop, śmierci Bugza - jednego z pierwszych członków grupy (i utworze "Good Die Young"), o liderze grupy - Eminemie i singlu "My Band" i problemach związanych z promocją pierwszego albumu - "Devil's Night". Wszystko to podane jest w przystępnej formie, a dzięki charakterystycznej narracji Swaya nabiera nawet ciekawszego stylu.

24 kwietnia 2004 roku krążek "D12 World" ukazał się na półkach sklepowych w Stanach.

Krytycy przystąpili więc do swego. Po zebraniu 13 oficjalnych recenzji, album osiągnął wynik 58 w skali 1-100 na Metacriticu, który zlicza średnią z oficjalnych recenzji wystawionych dla albumu. Nie jest to najlepszy wynik. Krążek zyskał co prawda kilka pozytywnych recenzji, lecz większość była przeciętna, a niektórzy krytycy wręcz nie oszczędzili cierpkich słów oceniając album bardzo źle.

2. Przeczytaj recenzję albumu "D12 World".

Oto jak serwis AllMusic.com, a konkretnie David Jeffries zrecenzował krążek "D12 World". Jest to raczej dobry reprezentant typowych recenzji oceniających ten album.

Przeczytaj recenzję!

[LINK DO TŁUMACZENIA]
2004 - Wywiad z D12 dla MTV [NOWE]

**********************************

ŚRODA

1. Tłumaczenia wywiadów (3 nowe)

2004 | Wywiad z D12 w BET [NOWE!]
27 kwietnia grupa D12 w komplecie pojawiła się w popularnym programie BET "106 & Park" prowadzonym przez Free. Raperzy odpowiadają na jej pytania raz z uśmiechem, raz na poważnie (z przewagą tego pierwszego). D12 opowiada m.in. o tym jak powstał singiel i klip do "My Band" oraz jakie były jego najzabawniejsze elementy. Mr. Porter wylicza swoje znane produkcje dla innych raperów, a Em odnosi się do swoich publicznych przeprosin za swój utwór z rasistowskim wydźwiękiem, który nagrał w swoich młodzieńczych latach. Również pozostali członkowie grupy opisują swoje uczucia, kiedy usłyszeli o tych doniesieniach. To i wiele więcej znajdziecie właśnie w tym wywiadzie! Po raz pierwszy po polsku!

2004 | Artyści Miesiąca - D12 [NOWE!]
Nieco później w tym roku, ale również program BET pokazał kilkuminutowy odcinek z cyklu "Artysta Miesiąca", jaki wówczas transmitował. Tym razem trafiło na grupę D12. Rolę liderów przejęli w nim Eminem i Proof. Członkowie grupy jeszcze raz przypomnieli jak doszło do jej powstania, opowiedzieli o koncepcie "My Band" i Eminemie jako liderze zespołu, a Em i Proof przypomnieli czasy kiedy obrazili się na siebie nawzajem i nie odzywali się do siebie przez jakiś czas.

5 czerwca 2004 roku w Culver City w Kalifornii odbyła się gala MTV Movie Awards. Wśród występujących na scenie pojawiły się takie grupy jak: Beastie Boys, Yeah Yeah Yeahs czy też właśnie grupa D12, która wykonała swój hit "My Band".

2004 | Eminem i D12 spotykają Jessicę Biel na MTV Movie Awards [NOWE!]
Podczas backstage'u gali MTV Movie Awards 2004 grupa D12 ubrana w stroje, w których pojawiła się na scenie, spotkała się ze znaną aktorską Jessicą Biel. Em w humorystyczny sposób przerwał wywiad Jessiki zagadując do niej i... sami zobaczcie jak to się skończyło!

2. Obejrzyj występ D12 na żywo.

Grupa D12 pojawiła się na gali MTV Movie Awards 2004, gdzie wykonała na żywo swój hit "My Band" w ciekawej aranżacji. Sprawdźcie sami!

Kliknij, aby obejrzeć występ

[LINKI DO TŁUMACZEŃ]
2004 - Wywiad z D12 w BET [NOWE]
2004 - Artyści Miesiąca - D12 [NOWE]
2004 - Eminem i D12 spotykają Jessicę Biel na MTV Movie Awards [NOWE]

**********************************

CZWARTEK

Tłumaczenia wywiadów / filmów (2 nowe)

2004 | Wywiad Kay Slaya z Eminemem w radiu Sirius XM [NOWE!]
Eminem promował swój nowy album "Encore" w swoim radiu Shade 45 w programie DJ'a Kay Slaya. W jedynym fragmencie tego wywiadu, jaki znaleźliśmy w Internecie, Em mówi krótko o swoim nowym albumie oraz o singlu "Mosh".

2004 | Eminem startuje na prezydenta - The Shady National Convention [NOWE!]
28 października w Nowym Jorku odbyła się wielka impreza promująca najnowszy album Eminema pt. "Encore", którą transmitowała stacja MTV. Otóż Eminem w 2004 roku... kandydował na prezydenta i właśnie na tym opiera się cały, prawie 40-minutowy materiał "Shady National Convention". Eminem przybywa ekskluzywnym konwojem w towarzystwie 50 Centa i Dr. Dre do sali balowej, gdzie wygłasza swoją przemowę mającą zachęcić elektorat do zagłosowania na niego. Podczas całego filmu wiele znanych gwiazd ze świata hip-hopu (i nie tylko) pojawia się na scenie (bądź w nakręconych wcześniej scenkach), by okazać swoje wsparcie dla Marshalla: Ludacris, P. Diddy, Method Man, Busta Rhymes, D12, Special Ed i... największa perełka tego filmiku... Sam Donald Trump, obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, który okazał wsparcie dla Slima Shady'ego, a którego Em skrytykował w swoich ostatnich utworach: "Campaign Speech" i "No Favors". Filmik opiera się na głównie na humorystycznych scenkach z Eminemem w roli głównej, który opowiada swoją trudną drogę do przekonania wyborców, że jest słusznym kandydatem. Oczywiście całość okraszona jest także występami Eminema na żywo. Niewątpliwie jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Eminema!

[LINKI DO TŁUMACZEŃ]
2004 - Wywiad Kay Slaya z Eminemem w radiu Sirius XM [NOWE]
2004 - Eminem startuje na prezydenta - The Shady National Convention [NOWE]

**********************************

PIĄTEK

1. Przesłuchaj album "Encore".

Aby jak najlepiej wczuć się w ten specjalny Tydzień na naszej stronie i w klimat roku 2004, zachęcam Was do przypomnienia sobie krążka "Encore" i przesłuchania go.

2. Tłumaczenia wywiadów / filmów (3 nowe)

2004 | Wywiad z Eminemem dla Skyrock [NOWE!]
Gdzieś w okolicy wydania albumu "Encore" Eminem udzielił wywiadu dla francuskiej telewizji Skyrock. Niewiele wiemy na temat szczegółów pochodzenia tego wywiadu... wiemy natomiast, że Marshall opowiada w nim o tym, czy czuje presję związaną z wydaniem nowego krążka, o tytule "Encore", Dream Teamie, czyli Dr. Dre i 50 Cencie oraz planach Shady Records, koncepcie singlów "Like Toy Soldiers" i "Mosh", a na koniec zagrał w skojarzenia. Przede wszystkim jednak jest to znacznie głębsze spojrzenie w utwory: "Like Toy Soldiers" i "Mosh".

12 listopada 2004 roku krążek "Encore" ukazał się na półkach sklepowych w Stanach.

Album zdobył nieco lepsze recenzje niż wcześniej opisywany przez nas "D12 World" (ocena 64 na Metacritic na podstawie 26 recenzji), ale wciąż pozostaje jednym z najsłabiej ocenionych albumów Marshalla.

2004 | Wywiad z Eminemem dla TRL [NOWE!]
12 listopada, a więc w dzień wydania albumu "Encore" w Stanach Eminem udzielił wywiadu dla stacji MTV, w której w specyficzny dla siebie sposób, zachęcał do kupna krążka. Totalnie wyluzowany Em podszedł do całego zdarzenia w bardzo humorystyczny sposób i nieraz to La La, prowadząca wywiad, musiała rapera wyręczać... zresztą, sprawdźcie sami i dajcie nam znać co sądzicie! Em mówi to m.in. o swoich singlach "Just Lose It" i "Mosh" oraz "Shady National Convention", które zaprezentowaliśmy dla Was wczoraj... W rzeczywistości konwencja została pokazana przez MTV dzień po wydaniu albumu (i dzień po tym właśnie wywiadzie).

2004 | Wywiad Swaya z Eminemem w MTV: The Evolution
Ten wywiad publikowaliśmy na naszej stronie już spory czas temu, lecz jeśli jeszcze go nie obejrzeliście, teraz jest ku temu najlepsza okazja!
17 listopada, 5 dni po wydaniu "Encore" stacja MTV wyemitowała program "The Evolution of Eminem". Jest to film w formie mini-dokumentu, w którym Eminem udzielił wywiadu Swayowi. W naszym dwuczęściowym tłumaczeniu tego jednego z ciekawszych wywiadów z Emem w tamtych latach dowiecie się m.in. więcej na temat wszystkich kontrowersji związanych z Emem w tamtych czasach... "Just Lose It" i reakcja Michaela Jacksona, "Mosh", "Like Toy Soldiers" i beefy z innymi raperami... jest to też jeden z bardziej "poważnych" wywiadów z Emem w tamtym okresie.

2004 | Eminem walczy ze Swayem [NOWE!]
Ten krótki filmik jest dodatkiem do wywiadu z Eminemem w programie "MTV Evolution of Eminem" jaki stacja MTV pokazała 17 listopada. My jednak pominęliśmy ten filmik w naszym tłumaczeniu wspomnianego dokumentu, dlatego teraz do niego wracamy! Em wspomina jak to było niegdyś walczyć na słowa (w czasach gdy często chodził do Hip Hop Shop, gdzie odbywały się tego typu walki), a Sway pragnie żeby Em zmierzył się z nim. Jak myślicie, kto wygrał?

2. Przeczytaj recenzję albumu "Encore".

Oto jak serwis Pitchfork, a konkretnie Scott Plagenhoef zrecenzował krążek "Encore". Album zdobył nieco lepsze recenzje niż wcześniej opisywany przez nas "D12 World" (ocena 64 na Metacritic na podstawie 26 recenzji), ale wciąż pozostaje jednym z najsłabiej ocenionych albumów Marshalla.

Przeczytaj recenzję!

3. Obejrzyj występ Eminema na żywo.

Przy okazji pobytu w niemieckim TRL, Eminem wykonał na żywo swoje single: "Just Lose It" i "Like Toy Soldiers".

Kliknij, aby obejrzeć występ

[LINKI DO TŁUMACZEŃ]
2004 - Wywiad z Eminemem dla Skyrock [NOWE]
2004 - Wywiad z Eminemem dla TRL [NOWE]
2004 - Wywiad Swaya z Eminemem w MTV: The Evolution (część 1/2)
2004 - Wywiad Swaya z Eminemem w MTV: The Evolution (część 2/2)
2004 - Eminem walczy ze Swayem [NOWE]

**********************************

SOBOTA

1. Tłumaczenia wywiadów / filmów (3 nowe)

2004 | Wywiad z Eminemem we włoskim TRL
18 listopada Eminem udzielił wywiadu dla włoskiego TRL. Raper, który pojawił się we Włoszech, aby wystąpić podczas gali MTV Europe Music Awards, w wywiadzie mówił głównie o swoim najnowszym singlu "Like Toy Soldiers", a także podjął kilka refleksyjnych tematów. Check this out!

2004 | Wywiad z Eminemem w niemieckim TV Total [NOWE!]
24 listopada Eminem powrócił do Niemiec, gdzie po raz drugi w 2004 roku pojawił się w programie Stefana Raaba "TV Total". Przypomnijmy, że wcześniej wystąpił w nim wraz z grupą D12 podczas promowania ich krążka "D12 World". W tym popularnym wywiadzie, Em żartuje sobie z różnych spraw poczynając od swojego singla i klipu do "Just Lose It" kończąc na nauce słówek z języka niemieckiego, którymi co chwali się w tym zabawnym wywiadzie. Must-see dla wszystkich fanów!

2005 | Eminem odbiera nagrodę Best International Male podczas BRIT Awards [NOWE!]
Tego filmiku niestety nie mogliśmy udostępnić na naszym kanale YouTube. Zamiast tego tłumaczenie możecie przeczytać w naszym artykule korzystając z linku, który znajdziecie poniżej.
9 lutego 2005 roku w Londynie odbyła się gala BRIT Awards. Eminem zdobył nagrodę w kategorii "Najlepszy wokalista zagraniczny". Niestety Marshall nie mógł się pojawić w Londynie dlatego przesyła swoje podziękowania ze studia w Detroit.

2005 | Wywiad z Eminemem w dFused (części 1,2/3) [NOWE!]
W lutym 2005 roku pokazano w telewizji program dFused, który zawierał cały wywiad z Eminemem w radiu Shade 45 w Sirius XM. Program podzielony jest na trzy części, w których raper z Detroit udziela odpowiedzi na pytania fanów. W pierwszej z nich wywiad prowadzą DJ Whoo Kid i Lil Shawn. Em zmaga się tutaj z różnymi, dziwnymi pytaniami, odpowiadając na nie pół żartem pół serio. Dowiemy się m.in. kogo chciałby "zaliczyć" Em, czy zdał maturę, jaki jest jego najbardziej wkurzający odgłos, jaka metafora kryje się za zdjęciami do "Encore", jaki jest jego ulubiony teledysk, jaki nakręcił i sporo więcej. W drugiej części wywiadu wywiad prowadzi DJ Green Lantern. Em wyjawia nam czy wciąż trzyma z Dr. Dre, jak wyglądałby świat rapu gdyby tacy raperzy jak Pac, Biggie czy Pun nie odeszli, a także czy jego kobieca wersja mogłaby odnieść sukces. Mega zabawny wywiad, którego nie chcielibyście przegapić!

2. Obejrzyj występ Eminema na żywo.

18 listopada 2004 roku w Rzymie odbyła się gala MTV Europe Music Awards. Na scenie wystąpił m.in. Eminem, który wykonał single: "Like Toy Soldiers" i "Just Lose It". Korzystając z linku poniżej można obejrzeć cały występ.

Kliknij, aby obejrzeć występ

[LINKI DO TŁUMACZEŃ]
2004 - Wywiad z Eminemem we włoskim TRL
2004 - Wywiad z Eminemem w niemieckim TV Total [NOWE]
2005 - Eminem odbiera nagrodę Best International Male podczas BRIT Awards [NOWE]
2005 - Wywiad z Eminemem w dFused (część 1/3) [NOWE]
2005 - Wywiad z Eminemem w dFused (część 2/3) [NOWE]

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Online

Stachu 2 dni

Drip313 3 dni

SlimShady313 4 dni

Mikus 5 dni

Mastermind 1 tydzień

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17-04-2018 09:47
oczywiscie za free

16-04-2018 18:53
A chce ktoś może płytkę Animal Ambition? 2CD (CD+DVD). Kupiłem w ciemno bez sprawdzenia i mi nie podchodzi, każda z płyt użyta raz, nie ma żadnych śladów użytkowania. Jak coś to pisać

14-04-2018 00:39
sprawdzacie 50centa? crazy trzyma poziom.

05-04-2018 23:18
Moje odczucia po Revival są takie, że MMLP2 powinien być jego ostatnim albumem.

05-04-2018 19:38
Oraz cieszy mnie, ze nie ruszal sie dretwo rapujac, jak to ma w zwyczaju od jakiegos czasu

Archiwum shoutboksa

Ankieta

Najlepsza okładka albumu Eminema to...

The Slim Shady LP
The Slim Shady LP
13% [5 głosów]

The Marshall Mathers LP
The Marshall Mathers LP
23% [9 głosów]

The Eminem Show
The Eminem Show
20% [8 głosów]

Encore
Encore
5% [2 głosy]

Relapse
Relapse
15% [6 głosów]

Recovery
Recovery
15% [6 głosów]

TMMLP2
TMMLP2
10% [4 głosy]

Ogółem głosów: 40
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 08/06/2016 00:28

Archiwum ankiet